Yükleniyor

TR

Halkalı Evden Eve Nakliyat Firmaları

Halkalı Evden Eve Nakliyat fiyatları min900₺ max9850

Halkalı Evden Eve Nakliyat Hakkında

Ailenizle taşınma konusunu tartışın. Bazen ebeveynler, çocuklarının 18 yaşına kadar yeni bir eve çıkmasını tercih ederler. Ancak, evde daha uzun süre kalmanız ya da Halkalı’da yeni bir eve taşınmanız konusunda sizin için en uygun olanı olabilirler. Birkaç yıl daha ailenizde yaşamak para kazanmak, üniversiteye gitmek ve iş deneyimi kazanmak için harika bir yol olabilir.

Ailenizle Taşınma Konusunu Detaylıca Konuşun

Aile üyelerinin meşgul olmadığı bir zaman dilimi seçin ve taşınmanız durumunda ne hissedeceklerini sorun. Ebeveynleriniz sizi bu konuda tamamen destekliyorsa, Halkalı’da taşınırsanız bu süreçte size ne kadar yardım edeceklerini öğrenin. Bu, nakliyat sürecinde ayırmanız gereken bütçenizi değiştirebilir.

Ebeveynleriniz, taşınmak istediğiniz için üzgün veya endişeli ise, bu oldukça normaldir. Onları ziyaret edeceğinize ve her fırsatta onlarla temasa geçeceğinize ailenizi ikna edin.

Hislerinizi Ve Endişelerinizi Paylaşın

Taşınacağınız için endişeleniyorsanız, bunu ailenize söyleyin. Endişelerinizle ilgili dürüst olmak önemlidir. Aileniz, zihinsel ve duygusal olarak Halkalı’da yuvanızın dışındaki yaşamınıza hazırlanmanız için cesaretlendirici ve tavsiyelerde bulunabilir.

Ailenizden, taşınma sürecinde ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin. Gerektiğinde ve ne zaman ihtiyaç duyarsanız ailenizden finansal yardım da talep edebilirsiniz. İlk kez kiraya çıkacak olan kişilerin, kira sözleşmelerini birlikte imzalayabilmeleri için bu konuda deneyime sahip bir yetişkine de ihtiyacı olabilir. Ailenizin sunduğu her türlü yardım için minnettar olun.

Evden taşınmaya duygusal olarak hazır olup olmadığınıza karar verin. Bazen birlikte yaşadığınız evde ebeveynleriniz tüm aile için yemek pişirir, temizlik yapar ve çocuklarına zaman ayırıp sevgi gösterir. Bu rahatlığa ve aile ortamına gerçekten düşkün olabilirsiniz.

Evde yaşamaktan hoşlanıyorsanız ve Halkalı dışında bir yerde okula ya da işe gitmek zorunda değilseniz, evde kalmayı düşünebilirsiniz. Ancak, artık kendi bağımsızlığınızı kazanmak istiyorsanız, ailenizle sık sık çatışma yaşıyorsanız veya çok uzak bir yerde okumaya ya da çalışmaya gidecekseniz taşınmak en iyi seçenek olabilir.

 Ev Arkadaşı Bulmak

Bir oda arkadaşı isteyip istemediğinize karar verin. Kendi başınıza yaşamayı göze alamazsanız taşınma fikrinden tamamen vazgeçmek zorunda değilsiniz. Halkalı’da çok fazla öğrenci bulunduğu için paylaşımlı evde yaşayan çok sayıda insana rastlamak da kolaydır.  

Ancak bu seçeneği dikkatlice düşünün; Bir oda arkadaşı bulmaya çalışmak, kira ve ev hizmetlerinin maliyetini ikiye bölecektir, ancak aynı zamanda çok fazla strese de sebep olabilir. Bir ev arkadaşı ile taşınmaya karar vermeden önce bazı konuları detaylıca sorgulayın.

  • Bir odayı veya daireyi başka biriyle paylaşmak konusunda rahat hisseder misiniz?
  • Kişisel eşyalarınızın çevresinde birisinin olması rahatsız eder mi?
  • Ev arkadaşınızın ne kadar temiz ve sessiz olmasını istersiniz?
  • Ev arkadaşınızın aynı zamanda en yakın arkadaşınız olması bekler misiniz?

Muhtemel ev arkadaşlarıyla şahsen görüşün. Tanıdık arkadaşlar veya sosyal medya siteleri aracılığıyla olsun, taşınmak için ev arkadaşı bulmanın pek çok yolu vardır.